Chat with us, powered by LiveChat Festival vedy a techniky AMAVET - Partneri

Partneri súťaže

Organizátor

 

 Záštita

    

 

Spoluorganizátori podujatia

   

 

Odborní garanti

              

 

Generálny partner 

               

 

 

 

Aktivity AMAVET-u boli podporené z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR "Programy pre mládež 2014 - 2020, ktorú administruje IUVENTA - Slovenský inštitút mládeže.

       

 

Intel

intelIntel bol založený v roku 1968 Gordonom E. Mooreom (chemikom a fyzikom) a Robertom Noyceom (fyzikom a spoluvynálezcom integrovaného obvodu). Prvými výrobkami Intelu boli pamäťové moduly RAM a ROM a spoločnosť sa počas sedemdesiatych rokov minulého storčia stala lídrom v tomto segmente trhu a je ním aj dnes. Od roku 1997 je spoločnosť Intel hlavným partnerom najväčšej a najprestížnejšej súťaže stredoškolských projektov vo vede a technike na svete, súťaže Intel ISEF.

The Society for Science and the Public

The Society for Science and the PublicSpoločnosť pre vedu a verejnosť (Society for Science & the Public - SSP) je najstaršou neziskovou organizáciou popularizujúcou vedu a techniku pre verejnosť. Pôvodne v roku  1922 v USA založený Science Service organizuje od roku 1950 najväčšiu a najprestížnejšiu súťaž stredoškolských projektov vo vede a technike na svete, súťaž Intel ISEF. Intel  ISEF v súčasnosti združuje ako súťaž 70 krajín a z celého sveta sa na všetkých kolách každoročne zúčastňujú približne 3 milióny študentov. Do finále v USA postupuje 1500  najlepších z nich s 1200 projektmi.

Vytlačiť E-mail